Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Poradíme Vám, ako predať Vašu nehnuteľnosť rýchlejšie a za lepšiu cenu

Predávate alebo plánujete predať svoju nehnuteľnosť? Chceli by ste ju predať rýchlo a za čo najvyššiu cenu? V tom prípade je tento článok určený práve Vám.

 Certifikovaní makléri z realitnej kancelárie KARIN & PARTNERS Vám ponúkajú komplexné služby, vďaka ktorým môžete predať Vašu nehnuteľnosť rýchlo, bezpečne a za čo najvyššiu cenu. 

Jednou zo služieb je aj HOME STAGING.


Čo je HOME STAGING?

HOME STAGING je profesionálna estetická príprava nehnuteľnosti na predaj.

Cieľom tejto služby je využiť potenciál bytu či domu a vyzdvihnúť prednosti danej nehnuteľnosti. HOME STAGING nie je “upratovanie” nehnuteľnosti, ale skôr úprava jednotlivých miestností tak, aby u potenciálneho zákazníka vzbudila lepší dojem či predstavivosť s cieľom vytvorenia pozitívnych emócií u záujemcov o kúpu Vášho bytu alebo domu.

HOME STAGING je istý druh marketingovej stratégie, ktorá má za úlohu zvýšiť dopyt po nehnuteľnosti a tým urýchliť jej predaj s maximálnym možným ziskom.

Prečo HOME STAGING?

Upútať niekoho pozornosť a ešte urobiť na niekoho veľmi dobrý prvý dojem je otázkou pár sekúnd. Ľudia sa rozhodujú na základe emócii v priebehu 7 sekúnd. Vyniknúť vášmu domu alebo bytu preto pomôže HOME STAGING.

Realitný maklér (Homestager) príbytok odosobní a upraví tak, aby vyhovoval životnému štýlu a potrebám čo najväčšiemu množstvu potencionálnych kupujúcich.
Každá nehnuteľnosť je špecifická. Preto aj využitie dekorácií, doplnkov, zariadenia si vyžaduje odborné znalosti v tejto oblasti a posúdenie stavu nehnuteľnosti.  

Štatistiky hovoria, že pri použití HOME STAGINGu sa nehnuteľnosť predá rýchlejšie až o 70-80% a jej konečná predajná cena môže byť až o 10% vyššia oproti takej, ktorej sa starostlivosti nedostalo.


Kedy, kde a ako?

HOME STAGING je potrebné spraviť ešte pred profesionálnym fotením Vašej nehnuteľnosti. Služba HOME STAGING nie je “upratovacia služba” - všetky nepotrebné veci (oblečenie, osobné veci, neporiadok či odpadky) si musí majiteľ upratať ešte pred realizáciou HOME STAGINGu.

HOME STAGING je možné aplikovať na všetky typy nehnuteľností. Ak situácia a stav nehnuteľnosti vyžaduje, realizujeme aj GARDEN STAGING – teda úpravu záhrady. Službu je možné využiť aj na novostavby (nezariadené nehnuteľnosti) pre lepšiu predstavivosť, ale aj na obývané nehnuteľnosti.

Pokiaľ ide o zariadenú nehnuteľnosť, ktorá práve nie je obývaná, po dohode s maklérom je možné ponechať doplnky a zariadenia aj počas obhliadok záujemcov. 

Dĺžka prípravy závisí od náročnosti a od veľkosti jednotlivých miestností, väčšinou cca 5-8 hodín. Realitný maklér disponuje rôznymi doplnkami či zariadeniami, ako sú napríklad posteľ, sedačka, dekorácie či rôzne doplnky - práve preto je možné realizovať HOME STAGING takmer v akýchkoľvek podmienkach. 


Výhody HOME STAGINGU
z pohľadu KUPUJÚCEHO

  • pocit domova, kladné emócie
  • atraktívnejší vzhľad, väčší záujem o nehnuteľnosť
  • lepšia predstavivosť, reálna podoba útulného bytu/domu
  • rýchlejšie rozhodovanie
  • žiadne obavy z náročnej prerábky či zariaďovania

Výhody HOME STAGINGU
z pohľadu PREDÁVAJÚCEHO

  • vyššia predajná cena
  • rýchlejší predaj
  • žiadne starosti s prípravou nehnuteľnosti na fotenie ako v prípade súkromnej inzercie
  • atraktívnejší vzhľad nehnuteľnosti
  • optické zväčšenie priestoru

Referencie